اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد))

گزارش کارآموزی پارك جنگلي تلار قائم 24 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 24

 

مقدمه :

ايجاد پارك‌هاي جنگلي و ملي و مناطق حفاظت شده به دليل حفاظت از طبيعت و حيات وحش است. ايجاد استراحتگاه و مناطق تفرج‌گاهي براي مردم لازم و ضروري است. با افزايش جمعيت و ايجاد شهرهاي بزرگ و مراكز صنعتي در سال‌هاي اخير احتياج مردم به مناطق تفرجگاهي بيشتر شده و مسئولين شهرها را بر آن واداشت كه پارك‌هاي عمومي بيشتري در داخل و اطراف شهرها به وجود بياورند.

دفتر جنگل‌كاري و پارك‌هاي سازمان جنگل ها تعداد زيادي پارك‌هاي جنگلي در كشور ايجاد كرد تا علاوه بر ايجاد محل‌هاي تفرج‌گاهي براي مردم بتواند اكوسيستم‌هاي ويژه منطقه‌اي را نيز در مقابل تخريب انسان‌ها حفظ و حراست بكند. اگرچه اولين جنگل دست كاشت با نام پارك جنگلي اهواز در سال 1342 احداث گرديد ولي پارك جنگلي تهران (پارك خرگوش دره ) با وسعتي بالغ بر 140 هكتار اولين تفرج‌گاه جنگلي دست كاشت است كه در سال 1343 پس از ملي شدن جنگل‌ها به منظور ايجاد فضاي سبز و محلي براي تفرج شهروندان تهراني احداث گرديده است. پارك جنگلي هراز و سي‌سنگان طبيعي است كه در سال 1344 احداث شده‌اند.

در حوزه اداره كل منابع طبيعي منطقه ساري تعداد 9 پارك جنگلي وجود دارد كه به شرح زير مي‌باشد :

رديف

نام پارك

مساحت

شيوه مديريت

نام مجري

1

پارك جنگلي مرحوم آشتياني نور

3750 هكتار

دولتي

اداره كل منابع طبيعي ساري

2

پارك جنگلي شهيد زارع ساري

70 هكتار

دولتي

اداره كل منابع طبيعي ساري

3

پارك جنگلي ميرزا كوچك خان آمل

420 هكتار

دولتي

اداره كل منابع طبيعي ساري

4

پارك جنگلي عباس آباد بهشهر

138 هكتار

دولتي

سازمان ايرانگردي و جهانگردي

5

پارك جنگلي ميرود بابلسر

23 هكتار

دولتي

سازمان ايرانگردي و جهانگردي

6

پارك جنگلي جوارم سوادكوه

362 هكتار

خصوصي

سازمان ايرانگردي و جهانگردي

7

پارك جنگلي تلار قائم شهر

167 هكتار

خصوصي

سازمان ايرانگردي و جهانگردي

8

پارك جنگلي كشپل چمستان

22 هكتار

خصوصي

شهرداري چمستان

9

پارك جنگلي بزچفت بابل

765 هكتار

خصوصي

شهرداري بابل

چكيده :

پارك جنگلي تلار قائم شهر واقع در جاده نظامي قائم شهر يكي از پارك‌هاي جنگلي سرسبز و زيباي استان مازندران مي‌باشد كه نياز به حفاظت و نظارت بيشتري دارد. در پارك‌هاي جنگلي كلاً تأسيساتي مثل پياده‌رو – پاركينگ – جاده – سرويس بهداشتي – آب‌نما – فضاي گل‌كاري – نيمكت – اتاقك‌هاي چوبي سرپوشيده – رستوران – زمين ورزشي – باغ كودكان – محل پيك‌نيك و ... ضروري است. پارك‌ها، جنگل ها، مراتع، درياها و كلاً پديده‌هاي طبيعي و زيبا منابع اصلي و تفرج‌گاهي هستند. انسان در اين مناطق به تفريح و تفرج مي پردازند و از زيبايي‌هاي طبيعت لذت مي‌برد و روح و روان خسته خود را التيام مي‌بخشد.

معرفي استان مازندران :

مساحت استان مازندران حدود 23830 كيلومتر مربع معادل 5/1 درصد سطح كشور است. بر اساس تقسيمات جغرافيايي و سياسي شامل 15 شهرستان 43 بخش، 46 شهر، 110 دهستان مي‌باشد. جمعيت تقريبي آن بر اساس آخرين سرشماري سال 1375 حدود 000/600/2 نفر ( 3/4 درصد كل كشور ) كه شامل 46 درصد جمعيت شهري و 54 درصد جمعيت روستايي مي‌باشد.

استان مازندران از سمت شمال به درياي خزر، از شرق به استان گلستان، از سمت جنوب به استان‌هاي تهران و سمنان و قزوين و از سمت غرب به استان گيلان محدود مي‌گردد.

اين استان داراي حدود 000/169/2 هكتار منابع طبيعي ( جنگل و مرتع ) بوده است كه حدود 91 درصد سطح استان را تحت پوشش دارد. استان مازندران از شرايط اقليمي و زيستگاهي متنوعي برخوردار است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 11,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file228_1550919_6014.zip39.1k